Barvy do dětského pokoje?

Pastelovými barvami nic nezkazíte
„Pastelky“ působí neutrálně a přívětivě a pro dětský pokoj jsou jako stvořené. A nemusí to být zrovna růžová, či bleděmodrá. Každá barva má své pastelové odstíny.

pokojíček

Teplé barvy dokážou zvednout náladu
Pod pojmem „teplé“ barvy si představíme především odstíny červeného spektra od oranžové po žlutou, ale jejich paleta je mnohem širší. Záleží jen na vás, jakou intenzitu těchto barev zvolíte. V každém případě uděláte dobře, protože teplé barvy obecně zlepšují náladu, takže se v nich vaše děti budou cítit příjemně a svůj pokoj budou vnímat velmi pozitivně. Univerzální „teplou“ barvou je žlutá, která se hodí jak do dívčího, tak chlapeckého pokoje.

Ale pozor na červenou!Je příliš „agresivní“ a mohla by působit rušivě. Pokud po ní vaše dítě vyloženě touží, zkuste ji na lůžkovinách a doplňcích.

dětský pokoj

Nebojte se zelené
Zelená je barvou přírody a proto navozuje pocit vyrovnanosti a harmonie – tedy přesně to, co naše děti po náročném dni potřebují. I když má tato barva příznivý vliv na psychiku, nemusí se líbit každému. Ale jako každá barva má mnoho odstínů, které mezi sebou můžete kombinovat.
Slaďte různé odstíny zelené – od poklidných tlumených odstínů až po zářivě svěží barvy.

Modrá dodá dětem řád a soustředění
Ze všech barev dokáže člověka nejvíc uklidnit – je prokázáno, že pobyt v modře vymalované místnosti snižuje krevní tlak a tepovou frekvenci.
Modrá není jen oblíbenou barvou pro kluky. Krásně barevné schéma získáte, když vymalujete dívčí pokoj svěží modrou a doplníte ho polštářky a lůžkovinami červené a žluté barvy.

Rady, které se můžou hodit
·         Rozhodně bychom se měli poradit s dítětem, nebo dětmi. Je to přece jejich „území“, kde tráví hodně času a měly by se v něm cítit dobře. Nezanedbatelný je i pocit, že se na „výzdobě“ svého pokoje samy podílí. Cítí se důležití, a to jim zvyšuje sebevědomí.
·         Pokud měníme bydliště, je dobré vymalovat stejnými barvami, jaké měly děti v původním pokoji, radí psychologové. Děti si tak lépe zvyknou a nebudou si připadat vykořeněné.
·         Obliba barev se u dětí věkem mění.

Summary
Barvy do dětského pokoje?
Share