Finanční gramotnost Vašich potomků je ve Vašich rukou

.

I když se škola začíná poctivě starat o to, aby každý jejich žák prošel vzdělávacím procesem i v oblasti finanční gramotnosti, úplný počátek takového vzdělávacího procesu začíná už u rodičů. Ač si to jako rodiče příliš neuvědomujete, je to tak.
pink prase.jpg
Cenu peněz by měly děti poznávat už od útlého věku.
Rozhodně si nehrajte na učitele, kteří si stoupnou před své děti a začnou jim sáhodlouze vysvětlovat, co jsou peníze, k čemu jsou, jakou mohou mít nominální hodnotu, a podobné věci. Vy, jako rodiče, máte mimořádnou příležitost seznamovat s financemi své děti postupně a v jejich naprosto přirozeném prostředí.
·         Vaše děti nejsou hloupé, aby neviděly, jak dáváte nějakému pánovi nějaké papírky, za které jim na oplátku ten pán dá další papírky, abyste společně mohli navštívit kino, nebo dětské představení.
·         Když s Vámi absolvují nekonečně dlouhé nákupy v supermarketech, vždycky vědí, že také něco dostanou, protože byly hodné, ale opět vidí ty papírky, kterými platíte.
A tak by se dalo pokračovat dál a dál. O jaké papírky jde, to víte Vy. Ale Vaše děti?
·         Vědí, že jde o peníze, kterými se platí? Možná už od Vás znají slovo korunky. To je fajn. A dál?
·         Vědí, že ty korunky mají podobu kovových mincí, ale také podobu bankovek?
·         Vědí, že se musí odněkud brát? Ano, vědí, že zajdete k takovému zařízení, kam strčíte malou kartičku, a bankomat Vám peníze vydá.
·         Vědí, že je musíte nejdřív vložit na účet do banky?
·         Vědí, odkud se Vaše peníze berou?
ovládání bankomatu.jpg
Využívejte toho dětského věčného: Proč?
V jistém období dětského věku Vám jde hlava kolem z toho, jak se Vaši potomci soustavně vyptávají otázkami, které začínají oním známým slůvkem PROČ! Zůstaňte trpěliví a všechno jim ochotně vysvětlujte. I kdybyste měli pocit, že tomu děti nerozumí, nikdy je nesmíte odbýt. Však si to ta jejich hlavinka přebere sama!
Jestliže budete věnovat čas a trpělivost při vysvětlování otázek ze světa financí, Vaše dítě bude schopné přijmout další vědomosti ve škole, protože bude mít na co navázat!

Finanční gramotnost Vašich potomků je ve Vašich rukou
4.7 (93.33%)3
.