Pro maminky a děti


Moderní trh je zaplaven výrobky určenými dětem a maminkám, spoustou oblečení, hraček a různých pomůcek. V posledních letech se velmi těší oblibě nejen u maminek, ale i u tatínků, vaky, klokanky či nosítka. Máte tak možnost být neustále v kontaktu a nenechávat mimčo delší dobu samotné. Někdo tento způsob nošení oceňuje hlavně kvůli tomu, že je s ním jednodušší manipulace než s kočárkem. Přímý kontakt je důležitý i po stránce fyzické. Nošené děti jsou daleko klidnější než ty nenošené.
plešaté mimčo.jpg

Jak vybrat ten správný

Hlavním předpokladem správného výběru je věk dítěte, jiný nosič je určen pro novorozence a jiný pro několikaměsíční ratolest, rozhodujícím prvkem je tak váha dítěte. Klokanka určená pro ty nejmenší by měla mít jako svou součást i vložku, která by umožnila opření hlavičky miminka.

Výhodný je ten nosič, který umožňuje nošení nejen na zádech, ale i na břiše, tuto variantu vám doporučí i dětský lékař, neboť má kladný vliv na psychiku dítěte. U vaku byste také měli brát zřetel na otvory pro nožičky, nesmí být moc velké, aby jimi dítě nemohlo vyklouznout. Pokud máte v plánu potomka nosit delší dobu, určitě pro vás bude výhodnější model, který umožňuje nastavení popruhů a sedací části podle toho, jak dítě roste.

Než si klokanku odnesete z obchodu, určitě si ji na místě vyzkoušejte, měla by vyhovovat vám i dítěti, materiál byste měli volit takový, aby bylo možné ho v případě potřeby vyprat.
kojenec na koberečku.jpg

Šátky

Některé maminky, ty zkušenější, si troufnou i na nošení v šátku. Pokud se rozhodnete pro tuto alternativu, poraďte se s některou z žen, které mají s tímto způsobem nošení zkušenosti. Základem všeho je šátek řádně uvázat, dítě lze nosit na několik způsobů. Obchody, které se specializují na prodej šátků, vám mohou nabídnout i brožuru, ve které jsou názorně zobrazeny možnosti uvázání šátku.