Rovnátka jsou prostě hustý

A to jste si mysleli, že se dědí z potomka na potomka jen nějaké geny, vzhled, nemoci, a podobné věci. Ale že i růst zubů? To Vás ani nenapadlo. Ale je to možné. Když se dědí gen uspořádání orgánů v těle, potom je možné, že i Váš potomek bude mít se zuby problém. Prostě zuby narostly křivě, a proto potřebuje fixní rovnátka. Vy jste je nakonec také nosili.

rovnátka

Návštěva ortodontisty Vás nemine
Jde jen o to, aby Váš pubescent pochopil, že jde opravdu o zásah, který umožní za pár let usmívat se s řadou pěkně vyskládaných, ale hlavně rovně narostlých zubů. Budete muset svého potomka s největší pravděpodobností přesvědčovat. To proto, že puberta je období, které Vás může, jako rodiče, dovést do stavů šílenství, ale stejně se nic nezmění. Pubescent se chce odlišovat a křivé zuby v ústech je ideální stav. To má totiž málokdo! Takže na Vás bude přesvědčit jej, že s fixními rovnátky bude odlišený ažaž!

Nebude to jednoduché
Ale vzchopte se a seberte veškerou svou trpělivost, ale zároveň nadšení, abyste jej dokázali na svého pubescenta přenést! Zpočátku bude mít možná z nošení fixních rovnátek nějaké bolesti a tlaky. Ale i tento čas budete muset přežít. Pubescent Vás bude vinit z bolesti, kterou jste mu způsobili Vy. Na to se připravte a souhlasně přikyvujte. Ale nenechte se zmást a stůjte neochvějně na Vašich rozhodnutích. Za pár dní to přejde a pubescent si zvykne. Nakonec zjistí, že je středem zájmu svou výjimečností. A to jej bude těšit.

úsměv

Nakonec se vše v dobré obrátí
Až po roce, nebo po dvou letech odloží fixní rovnátka, určitě bude rád, že je měl. Jeho úsměv bude ukázkový! A navíc bude po těch letech ustupovat i puberta, takže i pubescent pochopí Vaši dobrou vůli a prozíravost. Naštěstí kvalitní fixní rovnátka vždy splní svůj účel, proto se nikdo nemusí obávat neúspěšného rovnání zubů.
Takže se, milí rodiče, pusťte do boje s projevy puberty a vyhrajte!